NAUJIENOS

« Atgal

Svečiuose metų knyga pretenduojančio tapti romano „Oro“ autorius Marijus Gailius

Jau tampa tradicija, kad Putinų gimnazijoje vieši bibliotekininkės Eglės Juodžiukynienės kviečiami populiariausių metų knygų, renkamų Lietuvoje, autoriai. Šiais metais į susitikimą su gimnazistais atvyko ir rašytojas Marijus Gailius. Tai pakankamai naujas vardas lietuvių literatūros padangėje. Rašytojas pristatomas kaip literatūros kritikos straipsnių autorius, baigęs žurnalistikos studijas, dirbęs Paryžiuje, vedęs laidas „Žinių radijuje". Romanas „Oro" – antroji M. Gailiaus knyga. Pirmoji – novelių rinktinė „Šlapias spalis", išleista 2012 m.

Į netradicinę pamoką susirinkusiems Putinų gimnazijos dvyliktokams rašytojas atskleidė lietuvių literatūroje dar nepopuliarią distopijos sąvoką, kuri reiškia griūtį, griovimą, sudužusią svajonę; pristatė šia kryptimi parašytų kūrinių pasaulinėje literatūroje pavyzdžius. Vienas tokių romanų gerai žinomas skaitytojams – Dž. Orvelo „Gyvulių ūkis". Mokiniai turėjo progą susipažinti su nauju požiūriu į aktualią ekologinę, pilietiškumą skatinančią temą, atskleidžiamą naujajame M. Gailiaus romane „Oro". Renginio dalyviai  įsitraukė į diskusiją lietuviško mentaliteto, tapatybės tema, kuri atsiskleidė ir renginio metu mokinio Arno Lisausko įgarsintoje romano ištraukoje: „Prisiminė veidą tikro lietuvio pagal patirties struktūrą, tikro gentainio, dar ne tiek patyrusio – lietuvio, kuris išgyveno karą, tada kitą karą, represinį sovietų režimą, ekonominę krizę, tada kitą krizę, ekologinę..."

Pokalbį su rašytoju moderavusi šio teksto autorė L. Bautronienė pripažino, kad tokios struktūros romaną, kai nėra vientiso siužeto, veiksmas skaidomas į 32 veikėjams (autorius tai sieja su tokiu pat šachmatų figūrų skaičiumi) skirtus teksto gabaliukus, išties nelengva skaityti, tačiau pasakojimo būdas originalus ir įdomus. Po visais destrukcijos, chaoso, nelaimių srauto klodais, matyt, slepiasi amžinųjų vertybių ilgesys, tik jų lūkestis savaip, neįprastai išreikštas...

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laima Bautronienė

Eglės Juodžiukynienės nuotr.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos