NAUJIENOS

« Atgal

Panemuniškiai kartu su poete Tėvynę meile apkabino

Lapkričio 26 d. Panemunės progimnazijoje vyko literatūrinė popietė „Vienas vardas įrašytas mano širdyje", kurioje buvo pristatyta alytiškės Irutės Matažinskaitės-Lazickienės knyga „Tėvynę savo meile apkabinsiu".

Tėvynės meilės motyvas suvienijo visus renginio dalyvius. Tautinių šokių ansamblis „Uldukas" (vadovė Laisva Adomaitienė), pasitelkęs ir jaunesniuosius, ir vyresniuosius šokėjus,  menine kompozicija „Mano Lietuva" tarsi pakvietė kiekvieną atėjusįjį atrasti savo Lietuvą. Kelionei po poetės Irutės sukurtą Lietuvą „vadovavo" Dzūkijos mokyklos mokinė Evelina Gecevičiūtė. Kūrėjos biografiją, knygos savitumą pristatė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ina Dumbliauskienė.  Jolanta Kriaučiūnienė ir Kostas Drunys, dainininkai iš Mažeikių, atliko dainas, sukurtas pagal  Irutės Matažinskaitės-Lazickienės eilėraščius. „Skriski, skriski, Lietuvėlėn", - ragino jaunių choras (vadovė Giedrė Petkevičienė). Melodingus, prasmingus eilėraščius, patalpintus knygoje „Tėvynę savo meile apkabinsiu", skaitė pati autorė, Evelina ir 5-8 klasių mokiniai, parengti lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Astos Kibildienės.

Poetę renginio pabaigoje sveikino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausieji specialistai Rasa Kuckailienė ir Romualdas Zdanavičius, Panemunės progimnazijos direktorė Giedrė Romaškienė, brolis Vaclovas Matažinskas ir kiti popietės dalyviai, pajutę, jog kūrėjos poetinė priesaika „Tėvynę savo meile apkabinsiu" yra artima ir jiems.

Irma Jauneikienė, Panemunės progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymuiDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos