NAUJIENOS

« Atgal

Laisvės gynėjų pagerbimo diena Jotvingių gimnazijoje

Jotvingių gimnazijos kieme sausio 13-osios minėjimas, žvakutės languose, atminimo paroda  – pagarbos laisvės gynėjams išraiška, nes Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis.

Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir gėrėdamiesi jų žygiais visam pasauliui skelbiame: niekada nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę.

Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. sausio 13-osios įvykiai. Jie pareikalavo nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žuvo. Tai – Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus, Vytautas Koncevičius.

Sausio 13 - osios minėjimas – bendras istorijos mokytojos Virginijos Svinkūnienės ir pirmokų gimnazistų projektas, kuris primena, kad niekas nebus pamirštas, jei kovojo už visos tautos laisvę.

Laisvės gynėjų pagerbimo dieną gimnazijos fojė veikianti atminimo parodėlė, mokinių priešinių paroda, kurią organizavo mokytojos Laima Arlauskaitė, Danutė Sasnauskienė, Dalia Vėžienė, – padėka tiems, kurie rūpinosi ne savimi, o kitais, vadinasi,  ir mumis, dabar laisvoje Lietuvoje gyvenančiais.  

Informuoja jaunieji Jotvingių gimnazijos žurnalistaiDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos