Naujienų archyvas

« Atgal

Alytaus kultūros centro renginių sezonas atidarytas!

Spalio pirmąją savaitę Alytaus kultūros centras kiekvieną dieną alytiškius kvietė apsilankyti įvairiuose renginiuose.
Direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė džiaugiasi, kad per savaitę centrą aplankė apie 1200 miestelėnų – nuo mažiausio iki vyriausiojo. Tikslas atliepti įvairių amžių ir interesų poreikius – pasiteisino: alytiškiai formuojasi įprotį laisvalaikį leisti turiningai.
Pokyčius centras jau pristatė: komandą, sezono naujienas, vykusius ir planuojamus renginių ciklus bei atsinaujinimą įprasminusį naują įvaizdį, sukurtą žinomos dizainerės Evelinos Baniulytės.  Dalis alytiškių jau pastebėjo, jog pradėti lauko renovacijos darbai, pastato apšildymas, po kurio – visi su nekantrumu lauks naujos Kultūros centro iškabos. Šis sezonas, kaip ir atidarymo savaitė, bus turtingas renginiais: profesionaliojo, šiuolaikinio meno įvykiai, tradicinės kalendorinės šventės, populiarieji koncertai, dramos spektakliai.  Skambės ilgai laukti žanrai: miuziklai, operetė. Centro organizuojami šokių, humoro vakarai, jaunimo grupių koncertai, parodos ir meno diskusijos, „Etnosekmadieniai" ir toliau burs miesto bendruomenę.
Sezono atidarymas prasidėjo antradienį „Senjorų naktišokiais", kuriuose per šimtą senjorų susirinko paklausyti kapelų „Dainava" ir „Temela" bei pašokti. Centro darbuotojai buvo maloniai nustebinti senjorų aktyvumu, choreografiniais sugebėjimais, linksmu nusiteikimu. Supratome, kad senjorams šokių vakarus organizuoti periodiškai būtina.
Trečiadienį spaudos konferencijos metu viešai pristatytas naujasis centro įvaizdis – išrinktasis logotipas, surinkęs ir daugiausia miestiečių simpatijų apklausos metu. Taip pat vyko ekskursijos po centro erdves „Medvilniečių takais" – grupės užsipildė netrukus. Kultūros centrą aplankė nemažai buvusiųjų medvilnės kombinato bei Kultūros rūmų darbuotojų, kurie savo pasakojimais bei linksmomis istorijomis prajuokino ir sudomino ne vieną.
Ketvirtadienį į centrą susirinko 150 švietimo, kultūros darbuotojų bei miesto gyventojų, kurie domisi etnine kultūra. Konferencijoje „Etninė kultūra šiandien" pranešimus skaitė žinomi etnomuzikologai, amatininkai, etninės kultūros puoselėtojai, tokie kaip Rita Černiauskienė, Lijana Šarkaitė-Viluma, Audronė Lampickienė, Loreta Sungailienė, Vida Šatkauskienė, alytiškis ir vienas pagrindinių organizatorių Giedrius Griškevičius, Veronika Povilionienė, Daiva ir Evaldas Vyčinai, Gaila ir Arvydas Kirdos bei „Viecinio" prekės ženklo įkūrėja Milda Paklonskaitė-Staugaitienė. Po teorinių pranešimų vyko smuikavimo, armonikavimo, grojimo cimbolais, dainavimo aktyvios dirbtuvės, o Alytaus kraštotyros muziejus kvietė į žvakių liejimo edukaciją. Tokio mąsto etninės kultūros konferencija Alytuje buvo organizuojama pirmąjį kartą, kiek anksčiau yra vykusi mažesnė, tačiau sulaukus didelio susidomėjimo bei dalyvių iš įvairiausių Lietuvos miestų, planuojama organizuoti dažniau. Etninės kultūros puoselėjimas – vienas iš Kultūros centro prioritetų.
Penktadienį suskambėjo didysis sezono atidarymo koncertas „Vėl kartu", prieš kurį įvyko tradicinė mero arbatėlė – gyventojų susitikimas su miesto vadovais, pokalbiai prie kavos ar arbatos puodelio rūpimais alytiškiams klausimais. Į koncertą susirinko beveik pilna salė žiūrovų, kurie negailėjo aplodismentų, įspūdingus numerius pademonstravusiems: cirko studijai „Dzūkija", kūrybinei studijai „Alytaus miestelėnai", folkloro ansambliui „Žvangucis", kameriniam chorui „Varsa", politinių kalinių ir tremtinių chorui „Atmintis", liaudies dainų ir šokių ansambliui „Dainava", šokių studijoms „Aušrinė", „Dosado" ir „Alemana". Koncerte didžiausių ovacijų sulaukė ir atlikėjo Osvaldo Petraškos dainos, kuris atliko netrukus kultūros centro rodomo miuziklo arijas. Kultūros centras viliasi, kad visuose sezono renginiuose žiūrovai bus tokie aktyvūs, kaip atidarymo koncerte ir negailės gražių atsiliepimų atlikėjams.
Savaitgalį visi oficialumai buvo nustumti į šalį ir šeštadienį neįtikėtinai gausiai alytiškiai rinkosi į humoro vakarą, kuriame ne tik klausėsi pokštų, bet išdrįso patys užlipti ant scenos pasidalinti žinomais anekdotais ar komiškomis gyvenimo situacijomis. Vakaras užpildytas juoku ir gera nuotaika, be abejonės, bus kartojamas dar ne vieną kartą.
Aktyvioji savaitė baigėsi švente visai šeimai „Tavo Draugas", skirta pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Renginį kartu su kultūros centru organizavo Alytaus šunų mylėtojų klubas „Canis", kuris pristatė savo klubo narių auginamas šunų veisles. Visų dėmesį prikaustė šunų dresūros mokyklos „Vindzoras" pasirodymai, vaikai bei kiti žiūrovai galėjo sudalyvauti viktorinoje apie gyvūnus, išgirsti apie nacionalinę Lietuvos veislę – lietuvių skalikus, kurią pristatė kinologas Mantas Milinavičius. Susirinkusieji taip pat turėjo unikalią galimybę susipažinti su kaniterapine veikla, ją pristatė oficialios Lietuvos kaniterapijos narės Jolita Skamaročienė ir samojedų veislės kalytė Tilda. Atvykusiems augintiniams buvo suorganizuoti publikos numylėtinio bei „pagundų tako" konkursai, kurių laimėtojai buvo apdovanoti prizais. Šventės teritoriją puošė Alytaus lopšelių-darželių ugdytinių piešinių paroda „Mano mylimas augintinis". Būrį susirinkusiųjų kartu šokti ir dainuoti kvietė Astos Pilypaitės bei „Bel Canto" dainavimo studijų atlikėjos.
Sezono atidarymo savaitė, kaip ir visas sezonas – įvairiaspalvė, turtinga renginiais, lankytojais bei naujienomis. Kviečiame ne tik nuolat sekti mūsų renginius – prenumeruoti naujienlaiškį ir lankytis Alytaus kultūros centre – bet ir užsirašyti į meno kolektyvus, kur įspūdžių ir bičiulių įgysite visam gyvenimui. Laukiamos istorijos iš Medvilnės laikų, iniciatyvos – centras siekia kuo labiau įveiklinti savo patalpas. Komanda yra atvira pokalbiams apie veiklos vystymą ir gerinimą – norisi, kad Alytaus kultūros centras taptų visų mūsų kuriamu bendruomeniškumo židiniu.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Kultūros renginių kalendorius