Kaip ir kur dažniausiai sužinote informaciją apie būsimus Alytaus miesto viso mėnesio kultūros renginius?

NAUJIENOS

„Keturnyčio“ viešnagė Čekijoje

Sakoma, jog dainuojantys žmonės linksmesni, sveikesni ir ilgiau gyvena. O Dainavos kraštas garsėja dzūkiškomis dainomis, dzūkiška šnekta.
Ne veltui mes,  Alytaus miesto „Bočių" etnografinis ansamblis „Keturnytis", kartu su LTS „Bočiai" Vilniaus miesto bendrijos folkloriniu ansambliu „Radasta" ir Ukmergės  miesto Bočių moterų šokių kolektyvu „Raskila"  rugpjūčio mėnesį buvome pakviesti į folkloro festivalį  - pažintinę kelionę į Čekiją (Moravijos žemę), kur atstovavome savo kraštą. Festivalis  vyko Olomauco mieste,  Vielky Tynec, Skanceno Prikaze ir Kromeržyžo miesteliuose.
Festivalio organizatoriai supažindino lietuvius su autentišku Moravijos krašto paveldu, jo istorija, architektūra ir kultūra, susipažinome su moravietišku tautiniu kostiumu, kuris išlikęs autentiškas nuo 1400 metų.
Snaceno Prikaze miestelyje mus šiltai pasitiko miesto meras, kuris supažindino su krašto klestinčia ekonomika, atrakino muziejaus duris.
Aplankėme nuostabias vietoves: Kromeržyžo unikalų istorinį paminklą buvusią arkivyskupo Karlo-Lighten-Šteino vasaros rezidenciją, Kromeržyžo pilį, pasaulinės vertės ir reikšmės paveikslų galeriją, senąją biblioteką, garsųjį ankstyvojo baroko parką su nuostabiais gėlynais. Taip pat vykome į pasaulinės reikšmės archeologinę – geologinę vietovę, susiformavusią prieš milijonus metų, Balkorkos ir Punkemi urvus, plaukėme valtimis požeminėmis upėmis, grožėdamiesi erdvėmis pasipuošusiomis nepakartojamo grožio stalaktinais, stalagnatais.
Kartu su Čekų folkloro ir šokių kolektyvais koncertavome Vielky Tynec merijos kiemelyje, Prikaze miestelio klojimo teatre, Olomauco miesto centriniame parke – botanikos sode.
Ši kelionė įrodė visiems, jog daina ir muzika ne tik uždega, bet vienija tautas draugystei ir bendradarbiavimui.

Alytaus Bočių bendruomenės etnografinio ansamblio „Keturnytis" vadovė  Jolita Janulynienė     Dar nėra komentarų. Būti pirmam.