Pramonės parkas

Alytaus industrial parkAlytaus pramonės parkas – tai puiki galimybė greitai ir naudingai investuoti bei pradėti ar plėtoti verslą. Ir ne tik todėl, kad Alytus yra labai patogioje geografinėje padėtyje – netoli Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, o pats Alytaus pramonės parkas įsikūręs didžiuliame pramonės rajone, bet ir dėl to, kad:.

 • Investuotojams į pramonės parką taikomos ilgalaikės mokesčių lengvatos, o miesto valdžios pozicija investuotojų atžvilgiu – labai palanki.
 • Įrengta pramonės parko infrastruktūra.
 • Gilias pramonės tradicijas turinčiame mieste – kvalifikuota ir palyginti nebrangi darbo jėga. Alytus pagal kvalifikuotos darbo jėgos rodiklį užima antrą trečią vietą tarp Lietuvos miestų. Alytuje veikia aukštoji mokykla – Alytaus kolegija, puikiai parengianti viduriniosios grandies specialistus, reikalingus pramonės miestui. Todėl kvalifikuotos darbo jėgos Alytuje yra pakankamai.

Svarbi informacija investuotojams

 • Alytaus pramonės parko valdytoja ir didžiosios dalies žemės sklypų savininkė – Alytaus miesto savivaldybė. Derybos ir dokumentų tvarkymas vyksta be tarpininkų, nerenkami parko valdymo ar infrastruktūros mokesčiai.
 • Pramonės parko žemės paskirtis – pramonės ir sandėliavimo. Gamybinės veiklos pobūdis neapibrėžtas.
 • Alytaus pramonės parkas yra miesto pramonės rajone, 2 km nutolęs nuo miesto centro. Teritorija užima apie 63,3375 ha plotą.
 • Žemės sklypo metinis nuomos mokestis yra 1,6 procento žemės sklypo vertės. Sklypo nuoma – iki 99 metų.
 • Įmonės, išsinuomojusios naujus žemės sklypus ir į naujo statinio statybą bei įrengimą investavusios ne mažiau kaip 724 tūkst. EUR/ha, 5 metus atleidžiamos nuo žemės nuomos mokesčio ir 3 metus nuo naujai sukurto nekilnojamo turto mokesčio (jis Alytaus miesto savivaldybėje sudaro iki 1 % nekilnojamojo turto vertės), o kitus 5 metus pastarieji mokesčiai joms sumažinami 50 %. Kiti pagrindiniai mokesčiai pramonės parke taikomi kaip ir visoje Lietuvos teritorijoje: pelno mokestis – 15 proc., pridėtinės vertės mokestis (PVM) – 21 proc., fizinių asmenų pajamų mokestis – 20 proc.

 

Šiuo metu Alytaus pramonės parke yra 11 investuotojų. Plėtojama maisto pramonės, stiklo pramonės, logistikos, baseinų ir baseinų įrangos, buities technikos remonto ir prekybos, medienos apdorojimo ir įrengimų gamybos veikla.

 

Verslo aplinka Alytuje

Investuotojų pritraukimas

 

Pramonės parko žemėlapis

 

Alytaus pramonės parkas – pramoninio investavimo teritorija, optimizavusi stabilumo, greičio ir pasiekiamumo procesus bei harmoningai deranti prie gamybinės vietos bendruomenės.

 

 • Greitis

Galimybė greitai pradėti gamybą dėl parengtos pramonės parko infrastruktūros, kvalifikuotos ir nebrangios darbo jėgos ir operatyvaus formalumų tvarkymo Alytaus miesto savivaldybėje. Per mėnesį nuo apsilankymo savivaldybėje investuotojas gali pradėti investavimo veiksmus.

 • Pasiekiamumas

Tiesioginės ir greitos derybos su pirmaisiais Alytaus miesto savivaldybės asmenimis. Pagalba bei konsultacijos sprendžiant iškilusias problemas taupo investuotojų laiką ir jėgas pradedant investavimo veiksmus.

 • Stabilumas

Užsienio investuotojų patirtis Alytuje rodo, kad įmonės pasižymi ypač maža darbuotojų kaita. Šis faktas ir nuoširdi bei palanki Alytaus miesto savivaldybės administracijos pozicija užsienio investuotojų atžvilgiu suteikia stabilumą ir galimybę saugiai investuoti, pradėti ir tęsti verslą.

 • Draugiškumas

Pramonės parkas – draugiška investicijoms teritorija. Pramonės parko investuotojams taikomos reikšmingos ilgalaikės žemės ir turto mokesčių lengvatos, kurios priklauso nuo investicijų dydžio.

Atnaujinta 2019-09-26