Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

« Atgal

Apie švietimo tinklo pertvarką diskutuota su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais

Alytaus miesto švietimo tinklo pertvarka  jau ne vieną mėnesį kelia daugybę politikų, švietimo įstaigų pedagogų ir tėvų diskusijų ir emocijų Jų netrūko ir Alytaus miesto savivaldybėje vykusiame susitikime su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais – viceministre, prof. dr. Jolanta Urbanovič,  Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriumi Aidu Aldakausku.

„Švietimas mums yra svarbiausia sritis ir mes ją labai vertiname. Jau kelintą kartą girdime, kad švietimo tinklo pertvarka  turi būti vykdoma. Visi sutinka, kad esamas tinklas nėra tobulas. Jį reikia keisti, tačiau, kaip keisti, kol kas sutarimo nėra", – pradėdamas susitikimą su gausiai susirinkusiais Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos, „Drevinuko" mokyklos-darželio ir Likiškėlių progimnazijos bendruomenių atstovais sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Miesto vadovo teigimu, ko gero visi supranta, kad švietimo tinklo pertvarka yra būtina. Pastaruoju metu jaučiamas švietimo bendruomenės susipriešinimas: „Vieni rodo į kitus pirštais, kad ne pas mane, o kitoje mokykloje reikia pertvarkos. Šioje situacijoje reikia ne vieniems į kitus rodyti pirštais, o galvoti, kaip iš to vaikams gauti didžiausią naudą", – teigė savivaldybės  meras N. Cesiulis.

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė pritarė mero išsakytoms mintims, kad švietimo tinklo pertvarka yra būtina, tačiau rasti geriausią variantą – sudėtinga: „Jeigu šis sprendimas būtų lengvas, sklandus ir greitas, tai švietimo tinklo pertvarka jau būtų padaryta." Mero pavaduotoja J. Šukevičienė vylėsi, kad diskutuojant su švietimo bendruomene pavyks rasti visiems priimtiną sprendimą.

Susitikimo metu Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo  ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas pristatė švietimo tinklo pertvarkos planą, o Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos, „Drevinuko" mokyklos-darželio ir Likiškelių progimnazijos atstovai vieną po kito vardijo  argumentus, kodėl švietimo tinklo pertvarka neturėtų paliesti šių švietimo įstaigų.

Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos atstovas Edvardas Bielskis teigė, kad šios mokyklos bendruomenė su švietimo tinklo pertvarkos planu kategoriškai nesutinka. „Nėra nei vieno argumentuoto paaiškinimo, dėl kurio švietimo reforma turėtų liesti būtent „Sakalėlioׅ" pradinę mokyklą", – teigė E. Bielskis.  Anot Alytaus „Sakalėlio" pradinės mokyklos atstovo, jei kalbame apie  trūkstamas vietas darželinukams, tai neturime kurti gerovės vieniems vaikams kitų vaikų sąskaita.

Pakalbėjus švietimo įstaigų bendruomenių atstovams, švietimo, mokslo ir sporto viceministrė J. Urbanovič teigė, kad  kalbama apie tris labai jautrius aspektus: švietimo kokybę, jo prieinamumą ir efektyvumą ir tarp šių trijų dalykų labai sunku rasti balansą. „Mes čia turbūt mažiausiai svarbūs dalyviai šiame procese ir šiame susitikime, nes kokį raštą beparengtų ir mums atsiųstų  savivaldybė, esmė – ne jis. Esmė ta, kad sprendimas būtų rastas susitarimo pagrindu, kad vyktų konstruktyvus jūsų dialogas", – kalbėjo viceministrė.   

J. Urbanovič teigimu, svarbu, jog nei politiniai, nei verslo interesai neužgožtų pagrindinio tikslo – kad kiekvienas vaikas jaustųsi gerai ir gautų kokybiškas paslaugas, o Alytus būtų augantis miestas.

Po susitikimo savivaldybėje svečiai lankėsi Alytaus „Sakalėlio" pradinėje mokykloje, „Drevinuko" mokykloje-darželyje ir Likiškėlių progimnazijoje.

Komunikacijos skyriaus informacija

 

 

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutarties

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013-12-18 nutarimu Nr. 1265 patvirtinto pasiūlymų teikimo dėl teritorijų...

Alytaus miesto savivaldybės administracija perka gyvenamąjį namą su žemės sklypu ir keturių kambarių butą

Perkančioji organizacija Alytaus miesto savivaldybės administracija (toliau – savivaldybė), Rotušės a. 4, LT-6250 Alytus, tel. (8 315) 55 121, el. p. ramune.petuskaite@alytus.lt , įgyvendindama...

Informacija apie teritorijų planavimą

Planuojama pradėti žemės sklypo, esančio Pramonės g. 14A, ribų formavimo ir naudojimo režimo nustatymo detaliojo plano keitimą (TPD reg. Nr. T00004864 keitimas). Su detaliojo plano rengimo...

Pritarta vieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams

Pritarta  v ieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams   Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - Vieno buto gyvenamojo...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...