Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

« Atgal

Alytuje mokiniai jau maitinami savitarnos principu

Pertraukos metu Panemunės progimnazijos priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai būriuojasi valgykloje prie pietų stalo, ant kurio – sriuba, keli karšti patiekalai, įvairios daržovės ir vaisiai. Ką iš siūlomų patiekalų valgys, mažieji alytiškiai renkasi patys, nes šioje progimnazijoje, kaip ir dar dviejose Alytaus miesto švietimo įstaigose – Senamiesčio pradinėje mokykloje ir „Drevinuko" mokykloje-darželyje – priešmokyklinių ugdymo grupių mokiniai jau maitinami savitarnos arba vadinamojo švediško stalo principu.

„Šiais metais bandomajame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte dalyvauja trys Alytaus miesto mokyklos. Priešmokyklinių klasių mokiniai gauna nemokamą maitinimą, kuris yra teikiamas švediško stalo principu", – sėkmingai įgyvendinamu projektu džiaugiasi Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. Ji kartu su Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistais šią savaitę lankė visas minėtame projekte  dalyvaujančias Alytaus miesto švietimo įstaigas ir domėjosi, kaip į maitinimo pokyčius reaguoja mokyklų bendruomenės. Apsilankiusi mokyklose Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja J. Šukevičienė teigė įsitikinusi, kad toks maitinimo būdas pateisino lūkesčius – tai yra racionalus lėšų ir maisto panaudojimas.

Teigiamų pokyčių įžvelgia ir maitinimo paslaugas mokyklose teikiančių įmonių darbuotojai. Štai vos prieš tris dienas pradinių klasių mokinius švediško stalo principu maitinti pradėjusios Alytaus Panemunės progimnazijoje maitinimo paslaugas teikiančios UAB „Genutės sodyba" direktorė  Genutė Munikienė pastebi, kad toks maitinimo būdas padeda sumažinti išmetamo maisto kiekį ir leidžia vaikams patiems spręsti, ko ir kiek valgyti.

Į lėkštes norimą patiekalą vaikai stengiasi įsidėti patys ir tuo labai džiaugiasi. Tiems, kuriems tai padaryti sekasi sunkiau, padeda valgyklos darbuotojai. „Man patinka į lėkštę įsidėti  maistą pačiam", – džiaugsmo neslėpė ne vienas eilėje prie patiektų patiekalų lūkuriuojantis vaikas.

Tai, kad galimybė įsidėti maisto patiems džiugina mažuosius, pastebi ir švietimo įstaigų vadovai. „Vaikai mokykloje švediško stalo principu maitinami nuo šios savaitės pradžios. Pastebime, kad jie  džiaugiasi galėdami į lėkštę norimą patiekalą įsidėti patys. Jie jaučiasi savarankiškesni, be to, tokiu būdu ugdoma vaiko valgymo kultūra", – teigia Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos direktorė Jolita Petkevičienė.

Alytaus „Drevinuko" mokyklos-darželio maitinimo organizavimo ir higienos specialistė Vida Naruševičienė teigia, kad nuo įprasto  maitinimo būdo prie maitinimo švediško stalo principu pereiti nebuvo sunku. Vaikams prie pasikeitimų priprasti užteko vos dviejų ar trijų dienų.

„Šis maitinimo principas padeda vaikui išmokti tinkamai elgtis prie stalo. Be to, pastebėjome, kad vaikus pradėjus maitinti švediško stalo principu, jie suvalgo daugiau. Kiekvienas vaikas įsideda maistą pats ir jam atrodo, kad jis turi suvalgyti viską, ką įsidėjo", – tokio maitinimo privalumus vardija V. Naruševičienė.

Maitinti mokinius savitarnos arba dar vadinamuoju švediško stalo principu šalies švietimo įstaigas įpareigoja 2019 m. gruodžio 5 d. pakeistas Lietuvos Respublikos  socialinės paramos mokiniams įstatymas. Jame numatoma, kad savivaldybių administracijos iki 2019 m. gruodžio 31 d. turėjo patvirtinti bendrojo ugdymo mokyklų, kuriose mokiniams, besimokantiems pagal priešmokyklinio ugdymo programą, nemokamas maitinimas organizuojamas taikant savitarnos principą, sąrašus. Šiame sąraše kol kas yra trys Alytaus miesto švietimo įstaigos – Senamiesčio pradinė mokykla, Panemunės progimnazija ir „Drevinuko" mokykla-darželis. Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. tokį maitinimo principą ketinama taikyti ir kitose Alytaus miesto mokyklose. 

Komunikacijos skyriaus informacija 

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutarties

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013-12-18 nutarimu Nr. 1265 patvirtinto pasiūlymų teikimo dėl teritorijų...

Alytaus miesto savivaldybės administracija perka gyvenamąjį namą su žemės sklypu ir keturių kambarių butą

Perkančioji organizacija Alytaus miesto savivaldybės administracija (toliau – savivaldybė), Rotušės a. 4, LT-6250 Alytus, tel. (8 315) 55 121, el. p. ramune.petuskaite@alytus.lt , įgyvendindama...

Informacija apie teritorijų planavimą

Planuojama pradėti žemės sklypo, esančio Pramonės g. 14A, ribų formavimo ir naudojimo režimo nustatymo detaliojo plano keitimą (TPD reg. Nr. T00004864 keitimas). Su detaliojo plano rengimo...

Pritarta vieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams

Pritarta  v ieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams   Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - Vieno buto gyvenamojo...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...