Visos veiklos sritys  >

 

Apklausa Apklausa

Alytaus miesto savivaldybės naujienas dažniausiai sužinau:

Alytaus miesto savivaldybė facebook tinkle

 

Alytaus miesto savivaldybė youtube tinkle

Sporto renginiai

 NAUJIENOS

« Atgal

Žaidynės jaunėja, konkurencija auga

 

 „Žalgirio" draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.

Žalgiriečiai Alytuje tradiciškai rungtyniavo Rekreacijos ir sporto centro bazėje, visų trijų sporto šakų varžybos vyko po vienu stogu vienos šalia kitų.   

Žaidynėse buvo galima pamatyti daug jaunų veidų – žalgiriada jaunėja, kovos aštrėja. 

„Žalgirio" draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius, nugalėtojams įteikęs apdovanojimus ir medalius, pasidžiaugė, kad žaidynėse dalyvavo gausus būrys sportininkų, kovos buvo įdomios ir atkaklios. Stalo teniso varžybos užsitęsė iki nakties. Per šaškių varžybų iškilmingą atidarymą sportininkus pasveikino Lietuvos šakių federacijos prezidentas kaišiadorietis Romutis Paškauskas.  
Daugiametėms tradicinėms varžyboms negavę pinigų iš Sporto rėmimo fondo, žalgiriečiai savo žaidynes rengia iš draugijos sukauptų veiklos lėšų ir rėmėjų paramos.
Žiemos žaidynių programoje dar numatytos kalnų slidinėjimo ir salės futbolo varžybos.


Nugalėtojų komandoje – visi programuotojai 


Šaškės. Nugalėtojų pakyla - 1. Vilniaus „Riešutas" (Veronika Vilčinska, Vaidas Puočiauskas ir Virgilijus Žutautas) 13 tšk., 2. Kaunas 11, 3. Elektrėnai 10. 

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 12 komandų. Kaip teigė šaškių varžybų vyr. teisėjas vilnietis Grigorijus Leibovičius, komandų šiemet susirinko mažiau nei įprasta, ir jis bandė spėlioti, kas atsitiko. Nes pagal Lietuvos šaškių varžybų kalendorių tą šeštadienį turnyrų nebuvo. 

„Žalgiriečių žaidynės skirtos mėgėjams, jose negali dalyvauti tarptautiniai didmeistriai, Lietuvos čempionai ir prizininkai, gal todėl ir sumažėjo dalyvių skaičius.  Tačiau, manau, tai laikina. Į Alytų ypač stiprią komandą delegavo vilniečiai, kur prie pirmosios lentos žaidė buvęs daugkartinis Lietuvos čempionas, šalies nacionalinis didmeistris Vaidas Puočiauskas. Ši komanda viena rimčiausių nugalėti", - sakė G. Leibovičius. 
 Jis neapsiriko. Įpusėjus kovoms, po keturių turų V. Puočiauskas su savo komandos draugais, tarptautiniu meistru Virgilijumi Žutautu ir buvusia daugkartine čempione Veronika Vilčinska užtikrintai pirmavo, nugalėjo visus varžovus ir tapo žaidynių čempionais. 

Vilniečiai lygiosiomis sužaidė tik su Trakų atstovais. Programavimo paslaugų įmonei vadovaujantis V. Puočiauskas akcentavo, kad jo komandos draugai - žaidynių laimėtojai - irgi susiję su programavimu. 

„Programavimas – tai loginis mąstymas, dėl to mes ir gerai žaidžiame. Ne tik programavimas padeda šaškėms, yra ir atvirkštinis ryšys – šaškės padeda programavimui. Žaisdami būname priversti mąstyti, priimti sprendimus. Priklausome „Riešuto" šachmatų klubui, kuriam vadovauju ir jame  treniruojasi daugiau kaip 30 šachmatininkų. Mūsų pagrindinė rėmėja – kompiuterių paslaugų įmone „Rivilė", kuri puikiai supranta, jog, remdama mūsų šaškininkus, ateityje iš jų sulauks gerų programuotojų", - džiaugiasi V. Puočiauskas.       
Varžybų starte, nugalėję savo pagrindinius varžovus, vilniečiai įgijo didelį pranašumą ir paskutiniajame rate su raseiniškiais galėjo netgi pralaimėti sausu rezultatu, nes jau buvo užsitikrinę nugalėtojų vardus. 

„Didelis šachmatų entuziastas, varžybų vyr. teisėjas Grigorijus Leibovičius mums nuolat priekaištaudavo, kad Vilniaus šachmatininkai niekaip negali laimėti  „Žalgirio" žaidynių. Tai mus skaudino ir paskatino sudaryti gerą komandą", - akcentavo V. Puočiauskas.  

Sidabro medalius pelnė kauniečiai, o pajėgi elektrėniškių komanda, vadovaujama didmeistrio Anatolijaus Šugajevo, buvo trečia.  

Palyginti su ankstesniais metais, šiemet elektrėniškių komanda kiek susilpnėjo – ilgametė jų žaidėja Birutė Kazlauskienė pusmečiui išvyko pas dukrą į Amsterdamą ir per šiemetines žaidynes ją pakeitė Vladė Kibarienė. 


V. Kibarienė, kuriai 73-eji, buvo vyriausia turnyro šachmatininkė ir „Žalgirio" draugijos generalinis sekretorius V. Nėnius ją apdovanojo sportine kepuraite. 

„Ne vien šaškės – mano silpnybė. Dar patinka ir žvejoti. Daug judėti negaliu dėl sveikatos bėdų", - sakė V. Kibarienė. 


Sūnus mamą privertė sugrįžti


Šachmatai. Nugalėtojų pakyla – 1. Vilnius (Asta Valčiukienė, Marius Bieliauskas, Andrius Mulevičius ir Arvydas Mockus), 2. Alytus, 3. Marijampolė.  

Asmeninė varžybos. Moterys - 1. A. Valčiukienė (Vilnius) 4,5 tšk., 2. Odeta Petraitienė  (Alytus) 4, 3. Irena Makackienė (Marijampolė ) 3,5. 
Vyrai – 1. Marius Bieliauskas (Vilnius) 6,5 tšk., 2. Rytis Šalenga (Druskininkai) 6,5, 3. Martynas Taučius (Klaipėdos r.) 5,5. 

Prie šachmatų lentų kovojo daugiau kaip 50 sportininkų. Registravosi 18 komandų, o atvažiavo 13-a. 

Varžybų vyr. teisėjas vilnietis Jonas Sidabras, įpusėjus kovoms, pergalę pranašavo vilniečiams. Jie ir nugalėjo – ir komandų, ir asmeninėje įskaitose. 

Dukart žaidynių čempionė, Vilniaus „Žemynos" gimnazijos fizikos mokytoja Asta Valčiukienė, pasiūlius treneriui Rišardui Fichmanui, pirmą sykį dalyvavo žalgiriečių žaidynėse. 

Vilnietė laimėjo penkis susitikimus ir tik su antrosios vietos laimėtoja alytiške Odeta Petraitienė sužaidė lygiosiomis. 

„Kai kurias šachmatininkes mačiau pirmą kartą, jos susidomėjo žalgiriečių žaidynėmis. Šachmatais žaidžiu nuo devynerių, aštuntoje klasėje  įvykdžiau kandidatės į sporto meistres normą.  Studijuojant tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute, kuriame įgijau magistro diplomą, mano karjera nutrūko. Dabar vėl sugrįžau, tačiau varžybose dalyvauju retai, o ir treniruotis pritrūkstu laiko. Šachmatais pradėjo žaisti mano aštuonmetis sūnus Lukas, kuris jau  dalyvauja įvairiose vaikų varžybose, jis mane ir privertė vėl prisiminti šachmatus", - teigė A. Valčiukienė   
Trečius metus ji teisėjauja Gario Kasparovo 8-14 metų vaikų turnyre, kuris vyksta kovo mėnesį per jo gimtadienį. 

„Susirenka apie 300 jaunųjų dalyvių, šachmatų legenda su visais nusifotografuoja. Teisėjauti labai patinka, norėčiau įgyti aukštesnę kategoriją", - savo svajone pasidalijo žaidynių laimėtoja. 
 

Nugalėtojo kolekcijoje – 103 medaliai


Dukart žaidynių čempionu tapo ir Vilniaus šachmatų treneris Marius Bieliauskas,  Alytuje laimėjęs savo 103-iąjį medalį ir 113-ąjį diplomą. 

Nuo 1990-ųjų šachmatais žaidžiantis vilnietis dalyvauja ir Lietuvoje, ir užsienyje rengiamose varžybose. 
„Žalgirio" žaidynėse dalyvavau antrą kartą ir abu kartus tapau nugalėtoju. Varžybos patiko, puikiai sekėsi. Viską laimėjau ir tik vieną partiją su savo pagrindiniu varžovu druskininkiečiu Ryčiu Šalenga sužaidžiau lygiosiomis", - džiaugėsi M. Bieliauskas. 
2019-aisiais jis laimėjo turnyrą Seime, o pačią svariausią pergalę, kaip pats įvardijo, pasiekė prieš penkerius metus, kai tapo Migelio Naidorfo atminimo festivalio Varšuvoje, kuriame dalyvavo 160 šachmatininkų iš 19 šalių, B grupės nugalėtoju. 

Jau kitą dieną po žaidynių M. Bieliausko laukė Richardo Banaičio atminimo turnyras Jonavoje, kuriame jėgas bandė ir profesionalai. 

  

Valinčius – iš Valinčių kaimo 


Šachmatų varžybose pirmą kartą sulaukta svečio iš Lenkijos – prie Punsko, Valinčių kaime gyvenančio ir ūkininkaujančio 27-erių Edmundo Wolynieco, arba kaip jis sakė, Valinčiaus.
Puikiai lietuviškai kalbantis svečias turnyre tesurinko vieną tašką, tačiau nesigaili, kad atvažiavo į žalgiriadą.  


Kaip sugalvojote dalyvauti?, - paklausiau E. Valinčiaus

Internete pasiskaičiau apie žalgiriadą ir atvykau. Varžybos buvo gražios, puiki salė, geras apšvietimas, draugiška atmosfera. Buvo smagu žaisti.
Kai tik galiu, Lietuvoje dalyvauju daugelyje turnyrų: žaidžiau Kaune, Vilkaviškyje, Marijampolėje.

Į žalgiriadą atvažiavau vienas, Punsko apylinkėse yra mažai šachmatų entuziastų lietuvių. Tačiau gerai žaidžia Jonas Žukauskas, kuris negalėjo atvykti. Su juo Lenkijoje dažnai pažaidžiu. 

Valinčių kaime gyvena dar penkios Valinčių šeimos, tačiau nė viena jų nežaidžia šachmatais. Tas kaimas turi ilgą ir įdomią istoriją. 


Kaip vertinate savo pasirodymą?

Nekaip. Bet šachmatais žaidžiu tik trečius metus, tai tikrai nedaug, kiekvienas susitikimas man buvo puiki meistriškumo mokykla. 
 Nepasisekė pats pirmasis susitikimas, kuris mane palaužė morališkai. Po pralaimėjimo negalėjau atsigauti, dariau daug klaidų. 

Tačiau mano nuotaika gera, kitais metais irgi norėčiau dalyvauti žalgiriadoje, gal netgi ne vienas.


Turnyrą papuošė finalas 


Stalo tenisas. Nugalėtojų pakyla. Miestų grupė – 1. Kaunas-3 (Rimas Dmukauskas, Gintautas Povilauskas ir Stanislava Jaškūnaitė), 2. Vilnius, 3. Alytus. 

Rajonų grupė – 1. Jonava (Artūras Lesivas, Saulius Juknevičius ir Marina Antropova), 2. Šalčininkai, 3. Rokiškis ir Klaipėdos r. 
Jėgas bandė net 25 komandos: 8 miestų ir 17 rajonų. Žalgiriadoje debiutavo Rokiškio komanda. 

Pagal reitingą visos komandos buvo suskirstytos į pogrupius. Geriausios komandos, užėmusios pirmą ir antrą vietas, žaidė finalinėje grupėje. 

Varžybų vyr. teisėją alytiškį Zenoną Gramacką labiausiai nustebino tai, kad žaidynėse dalyvavo trys Kauno komandos, kai praėjusiais metais jų nebuvo nė vienos, ir daugkartinių nugalėtojų panevėžiečių nepatekimas tarp 4 pajėgiausių ekipų. 

Žaidė nemažai gero lygio žinomų stalo tenisininkų: sporto meistrai kaunietis Rimas Dmukauskas, panevėžietis Povilas Bogužis, buvęs Vilniaus „Sigmos" generalinis direktorius, o dabar Druskininkams atstovavęs  Stasys Rimeikis, Lietuvos veteranių čempionė panevėžietė Ligita Sakavickienė.

Varžybas aptarnavo patyrusių tarptautinės kategorijos teisėjų brigada: be Z. Gramacko, kauniečiai  Kazimieras Gaigalis ir Romas Stankevičius, vilniečiai Arvydas Litvinas ir Gediminas Gataveckas, marijampolietis Aloyzas Budrys.  

Žaidynių čempionų Kauno-3 komandos žaidėjas, Dirbtinio pluošto įmonės darbuotojas G. Povilauskas papasakojo, kad jis stalo tenisą su pertraukomis žaidžia jau 20 metų, o aktyviai treniruojasi šeštus metus. 

Alytuje jam pavyko pasiekti visas pergales, o labiausiai džiaugėsi, jog per patį pirmą susitikimą nugalėjo vieną žaidynių lyderį  panevėžietį P. Bogužį, ir komanda įgavo pagreitį- kauniečiai sėkmingai pradėjo ir baigė turnyrą.    

„Turnyre dalyvavome pirmą kartą, visiems patiko, buvo idealios sąlygos žaisti.   Susibūrėme kone paskutinę minutę ir pavyko laimėti. Tai – mūsų visos komandos nuopelnas. Finaliniame etape buvo stiprios visos trys komandos, tačiau jas pavyko nugalėti po 3:1. Jeigu būsime sveiki, kitąmet stengsimės apginti iškovotus titulus", - sakė G. Povilauskas. 
Rajonų grupėje dramatiška buvo Jonavos ir Šalčininkų finalinė dvikova, kurią 3:2 laimėjo jonaviškiai. 

Susitikimo didvyriu tapo „Novametos" įmonės, gaminančios baldus ir nerūdijančio  plieno, darbuotojas A. Lesivas, laimėjęs lemtingą susitikimą. 

Žaisdamas jis vis susigriebdavo už peties ir jį masažuodavo. Pasirodo, trauma jį keleriems metams buvo išvedusi iš rikiuotės. 

„Tenisą žaidžiu nuo vaikystės, neblogai sekėsi, teko atstovauti Lietuvos rinktinei. Tačiau peties ir kojos traumos sustabdė mano karjerą.  Nežaidžiau net aštuonerius metus, ilgai tęsėsi reabilitacijos. Palaikiau savo brolį Rimą Lesivą, kuris tapo Lietuvos čempionu.  Prieš keturis mėnesius vėl paėmiau raketę į rankas, pradėjau treniruotis ir varžybose sekėsi gerai", - pasidžiaugė A. Lesivas.    
 

Žaidynės – iš draugijos sukauptų veiklos lėšų   
 

Tradicinės „Žalgirio" draugijos žiemos žaidynės startavo. Kaip jas vertina draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius?

„Žaidynės rengiamos iš draugijos sukauptų veiklos lėšų ir rėmėjų paramos.
Gėda net kalbėti, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pasirinko ypač neteisingą formulę. Dešimtmečiais vyksta fizinio aktyvumo renginiai, o ministerija juos nuvertina ir pinigus dalina nesuprantamoms veikloms.  Ir kas blogiausia, kad ŠMSM, skelbdama, jog ji atkreipė dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą, visiškai nepadeda savo projektams finansuoti, o savivaldybės nusisuka nuo tų žmonių, kurie savo iniciatyva eina į sporto sekcijas ir nuomojasi sales. 

ŠMSM dosniai apdovanojo Sporto rėmimo pinigais biudžetines švietimo įstaigas, nors įstatyme ir parašyta, jog, gaunant biudžeto lėšas, negalima gauti Fondo lėšų. Gi ministerija 70 proc. tų lėšų išdalijo švietimo įstaigoms: mokykloms, universitetams, gimnazijoms, darželiams, lopšeliams ir įvairioms privačioms kompanijoms.  

ŠMSM signalizuojame apie neteisingus jų veiksmus, tačiau ji į tai absoliučiai nekreipia jokio dėmesio. 

Ministerija skatina ir agituoja, kad Sporto rėmimo fondui būtų pateikta kuo daugiau projektų, tačiau tas lėšas atiduoti ne sporto organizacijoms, o švietimo įstaigoms. 

ŠMSM ministrui rengiame raportą ir jį tikrai paplatinsime visuomenei, jog būtų išgirsta platesnė nuomonė.   

Džiaugiamės, kad, kaip ir ankstesniais metais Alytaus sporto aktyvas buvo savanoriais ir puikiai talkino rengti žaidynių stalo teniso, šaškių ir šachmatų varžybas. 

Žaidynių geografijoje atsirado naujų adresų: Punskas, Rokiškis. Nustebino kauniečiai, kurie delegavo tris stalo teniso komandas ir jos gana sėkmingai rungtyniavo. 

Aktyvūs žaidynėse buvo rajonų stalo tenisininkai, tačiau tenka apgailestauti, kad Lietuvos šachmatų federacija tuo metu surengė konkurencinį komercinį turnyrą Jonavoje. 

Žaidynėse matėme daug jaunų veidų, kai kurie vyresnio amžiaus sportininkai į Alytų neatvažiavo, korekcijas daro metų našta. 

Draugija ypatingai gerbia vyriausiuosius žaidynių dalyvius, jiems įteikėme paskatinamuosius prizus. 

Varžybų dalyviams stengiamės sudaryti kuo palankesnes sąlygas, kad kovos vyktų apylygiai. 

Tarkime,  šachmatų varžybos vyko dvejose grupėse: buvo išaiškinti aukštesnio bei žemesnio reitingų nugalėtojai ir jie gavo tuos pačius apdovanojimus."

  Sportasinfo.lt informacija

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutarties

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013-12-18 nutarimu Nr. 1265 patvirtinto pasiūlymų teikimo dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo tvarkos aprašo nuostatomis, sudaryta Teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutartis su (duomenys neskelbtini) dėl teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g....

Alytaus miesto savivaldybės administracija perka gyvenamąjį namą su žemės sklypu ir keturių kambarių butą

Perkančioji organizacija Alytaus miesto savivaldybės administracija (toliau – savivaldybė), Rotušės a. 4, LT-6250 Alytus, tel. (8 315) 55 121, el. p. ramune.petuskaite@alytus.lt , įgyvendindama Šeimai artimos aplinkos sukūrimo Alytaus mieste projektą pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu"...

Informacija apie teritorijų planavimą

Planuojama pradėti žemės sklypo, esančio Pramonės g. 14A, ribų formavimo ir naudojimo režimo nustatymo detaliojo plano keitimą (TPD reg. Nr. T00004864 keitimas). Su detaliojo plano rengimo planavimo tikslų dokumentais galima susipažinti Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriuje, adresu: Rotušės a. 4, Alytuje, 316 ir 320 kab., tel. (8 315) 55 165 ir (8 315) 55 164. Pasiūlymus dėl...

Pritarta vieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams

Pritarta  v ieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams   Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - Vieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektas. Planuojamos ūkinės veiklos adresas - Lelijų g. 61, Alytus m., Alytaus m. sav.. Statinio naudojimo paskirtis: gyvenamosios...

Pritarta paslaugų paskirties pastato (automatinės automobilių plovyklos) ir kitos paskirties inžinerinio pastato (automobilių savitarnos plovyklos) Pramonės g. 2A, Alytuje statybos projektiniams pasiūlymams

  Pritarta  paslaugų paskirties pastato (automatinės automobilių plovyklos) ir kitos paskirties inžinerinio pastato (automobilių savitarnos plovyklos) Pramonės g. 2A, Alytuje statybos  projektiniams pasiūlymams  Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - paslaugų paskirties pastato (automatinės automobilių plovyklos) ir kitos paskirties inžinerinio pastato...

Dėl teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g. 35, detaliojo plano koregavimo rengimo (TPD reg. Nr. T00006237 koregavimas)

Dėl teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g. 35, detaliojo plano koregavimo rengimo (TPD reg. Nr. T00006237 koregavimas) Informuojame, kad priimtas Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas pradėti rengti teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g. 35, detaliojo plano koregavimą (2020 m. sausio 7 d. įsakymas Nr. DV-9). Planavimo...

Informacija apie teritorijų planavimą

Planuojama pradėti teritorijos, esančios tarp Pulko, Gardino ir A. Baranausko gatvių, Alytuje, detaliojo plano koregavimo rengimą (TPD reg. Nr. T00005182 koregavimas) . Su detaliojo plano rengimo planavimo tikslų dokumentais galima susipažinti Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriuje, adresu: Rotušės a. 4, Alytuje, 316 ir 320 kab., tel. (8 315) 55 165 ir (8 315) 55 164....

Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla, kodas 193313549, Birutės g. 26, LT-62151 Alytus, tel. (8 315) 74437, el. p. mokykla@senamiestukas.lt, skelbia konkursą direktoriaus pavaduotojo ūkiui pareigoms užimti (1 etatas).

  Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla, kodas 193313549, Birutės g. 26, LT-62151 Alytus, tel. (8 315) 74437, el. p. mokykla@senamiestukas.lt, skelbia konkursą direktoriaus pavaduotojo ūkiui pareigoms užimti (1 etatas). Pareigybės paskirtis –  tiesiogiai pavaldaus personalo darbo organizavimas ir priežiūra, materialinių išteklių naudojimo planavimas bei kontrolė, darbų saugos,...

Informacija apie parengtą Putinų kvartalo bei Panemunės kvartalo dalies detaliojo plano koregavimą (TPD reg. Nr. T00006082 koregavimas).

Informuojame, kad parengtas Putinų kvartalo bei Panemunės kvartalo dalies detaliojo plano koregavimas (TPD reg. Nr. T00006082 koregavimas). Planavimo organizatorius – Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius, Rotušės a. 4, Alytus. Strateginio poveikio aplinkai vertinimas (SPAV): neatliekamas.   Planavimo pagrindas:   2019-08-30...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...